Tereza Paálová

Trenérka a choreografka

Mistryně ČR v moderní gymnastice jednotlivkyň kombinovaného programu 2009 v kategorii žen

Tereza Paálová se narodila v roce 1992 Karlových Varech a moderní gymnastice se začala věnovat na jaře roku 1998 v oddílu TJ Slavia Karlovy Vary. Pod vedením trenérek Soni Pekárkové a Nory Nyčové se připravovala ve volném programu, ve kterém získávala úspěchy do roku 2008. V roce 2009 získala první místo na mistrovství České republiky v kombinovaném programu kategorie žen a jako členka družstva západočeské oblasti (Plzeňského a Karlovarského kraje) na tomtéž mistrovství získala první místo v kategorii družstev. Ve stejném roce byla díky svým úspěchům oceněna jako „Nejúspěšnější sportovec roku města a okresu Karlovy Vary" v kategorii mládež do 18 let i v kategorii dospělí. V roce 2010 byla bohužel kvůli zranění obratle nucena ukončit svou závodní činnost, ale moderní gymnastice se věnuje nadále.

V současné době se připravuje na úspěšné složení bakalářských zkoušek na Západočeské univerzitě v Plzni a v RGC Karlovy Vary působí jako choreografka, trenérka, pomáhá dívkám s výběrem hudby a účastní se závodů i jako rozhodčí delegovaná naším klubem. V tomto roce se rovněž chystá po devíti měsíčním proškolení absolvovat zkoušky na trenérku II. třídy.

Již několik let se Tereza také věnuje návrhům a zdobení závodních dresů i společenských šatů. Nejprve navrhovala dresy pro sebe a pro ostatní dívky z oddílu, zdobila je ruční malbou a kamínky. Poté přišly na řadu maturitní šaty, jeden rok pro sebe, další rok již „na zakázku“. Podle přání navrhuje, ušije, v případě dresů či plesových šatů také každý model dozdobí – jejím mottem je originalita a jedinečnost. Více se lze o její tvorbě dozvědět na www.ratife.cz.