Soňa Pekárková

Hlavní trenérka a choreografka RGC Karlovy Vary

Soňa Pekárková se narodila v roce 1972 a ve svých čtyřech letech dělala první krůčky k moderní gymnastice v doprovodu svého otce v baletní škole v Karlových Varech, ze které po dvou letech přešla do ke svým prvním trenérkám J. Hlavaté a B. Procházkové do oddílu moderní gymnastiky v Tělovýchovné jednotě Slovan Karlovy Vary.

Ve svých dvanácti letech přestoupila do Tělovýchovné jednoty Rudá hvězda Karlovy Vary, kde byly jejími trenérkami Ivana Jensenová a Jana Motlíková. Pod jejich vedením se zúčastnila mnoha závodů v kategorii jednotlivkyň i společných skladeb v Československu i v zahraničí.

V roce 1997 založila pod záštitou Asociace sportu pro všechny oddíl moderní gymnastiky a zpočátku v něm působily zejména ženy, které se v mládí gymnastice věnovaly. Ženy postupně vystřídaly nové dívky, které se začaly věnovat především společným skladbám a základnímu programu. Oddíl se následně stal součástí Tělovýchovné jednoty Slavia Karlovy Vary.

Díky vzrůstající kvalitě gymnastek začala v roce 2003 děvčata nacvičovat sestavy v nejvyšší výkonnostní úrovni, jaké lze v moderní gymnastice dosáhnout – volném programu. Od toho roku sklízely gymnastky karlovarského oddílu úspěchy na závodech v ČR i v zahraničí. Nejúspěšnějšími odchovankyněmi byly Andrea Kheilová a Tereza Paálová. Andrea Kheilová se již v dětském věku umísťovala na prvních příčkách a v roce 2005 přešla do Tělovýchovné jednoty Jižní Město Chodov Praha, kde byly pro její další rozvoj zajištěny odpovídající profesionální podmínky. V současné době je zkušenou reprezentantkou ČR v kategorii seniorek. Tereza Paálová v roce 2009 zvítězila na Mistrovství ČR v kombinovaném programu v kategorii žen a získala celou řadu dalších medailových ocenění v pohárových soutěžích.

Koncem roku 2011 musela Soňa Pekárková z osobních důvodů ukončit své působení v roli hlavní trenérky v TJ Slavia Karlovy Vary, aby se s novým a pro ni tolik typickým entuziazmem vrátila v roce 2014 jako vůdčí osobnost nově vzniklého sportovního klubu RGC Karlovy Vary. Od té doby znovu žije moderní gymnastikou, které věnuje většinu svého volného času a se svými svěřenkyněmi tvrdě pracuje na dalších úspěších karlovarské moderní gymnastiky.